Životní pojištění chrání rodinu před případnou smrtí pojištěnce. Uzavřením životního pojištění tedy chráníte svou manželku nebo manžela a vaše děti. Životní pojistka se ale nevztahuje pouze na úmrtí osoby, ale také na překonání těžkých životních událostí, jakými jsou vážná nemoc, trvalé následky z úrazu nebo invalidita.

Při všech vyjmenovaných skutečnostech ztrácí rodina podstatný příjem do rozpočtu. A přesně v takových případech pomáhá životní pojištění. Na našich stránkách naleznete nejvýhodnější životní pojištění.

Na co se pojištění vztahuje?

Náplň životního pojištění se většinou liší podle poskytovaných společností. Pro lepší orientaci proto slouží naše životní pojištění – srovnání.

V základu se skládá životní pojištění ze třech pilířů. Prvním z nich je riziko nemoci. Onemocníte-li, pak je z životní pojistky hrazena příplatková léčba, rekonvalescence v lázních nebo dorovnání příjmu v případě snížení pracovní schopnosti.

Druhým pilířem je riziko úrazu, které kryje náklady na rehabilitaci, potřebné zdravotní pomůcky a úpravy bydlení. Navíc za každý den léčení jsou pojištěnci bez ohledů na nemocenskou vypláceny finanční kompenzace.

Pomyslným třetím pilířem životního pojištění je zajištění na stáří, kdy pojistka slouží jako finanční rezerva, kterou můžete kdykoliv vybrat. V důchodu si tak zachováte svůj životní standard.

Pro koho je životní pojištění vhodné?

Životní pojištění je vhodné pro všechny osoby, na kterých je závislý rodinný rozpočet, a kteří ke své vlastní rodině nejsou lhostejní. V případě nemoci, snížení pracovní schopnosti nebo úmrtí nebude rodinný rozpočet postižen výraznou ztrátou příjmů.

Životní pojištění je zároveň vhodné a někdy také nutné při sjednávání hypoték. V případě úmrtí nebudou pozůstalí zatížení splátkami sjednaného úvěru. Zajímá vás, kolik by vás pojistka stála? Životní pojištění – kalkulačka vám to prozradí.

Životní pojištění jako investice

Jak již bylo zmíněno, na životní pojištění lze nahlížet také jako na investici. Finance, které do pojištění vložíte, je možné po sjednané době vybrat. Vaše finance se navíc zhodnotí o věrnostní bonus a nepostihne je inflace. Již na nic nečekejte, investiční životní pojištění online je tady pro vás. Vyzkoušejte náš srovnávač a vyberte si produkt, který vám bude nejvíce vyhovovat.